• NA PAPIESKIM SZLAKU

01.06.2023 19:07
      26 maja 2023 drużyna z klasy 5b_SP (Sandra Żołek, Basia Ciepła, Filip Dzik, Kuba Pogorzelski i Oliwier Kotecki) pod opieką wychowawczyni Agaty Parzonko-Glinka uczestniczyła w grze terenowej "Papieskim szlakiem". Grę zorganizowała SP nr 380 z okazji 103. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Nasza drużyna dzielnie pokonywała wszelkie trudności szukając kolejnych punktów z zadaniami, wykazując się wiedzą o Janie Pawle II, a przy okazji dobrze się bawiąc. To był naprawdę bardzo intensywnie i pożytecznie spędzony czas. Patronat nad wydarzeniem objęła i z uczniami spotkała się Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty.

• SPOTKANIE Z ALPAKAMI

30.05.2023 21:51
      29 maja 2023 uczniowie klasy 2a_SP poznali ALPAKI. Zabawy integracyjne i warsztaty z wełną alpak sprawiły dzieciom dużą frajdę. Szkoda, że trzeba było rozstać się z tymi przemiłymi stworzeniami.

• ŚWIĘTO MAMY

29.05.2023 17:16
      Mamo, Tato,
      bardzo Was Kochamy i w prezencie filmik mamy!

• ZAFASCYNOWANI NAUKĄ

25.05.2023 17:21
      24 maja 2023 uczniowie klasy 4c_SP wybrali się do Centrum Nauki Kopernik. Poznawali prawa nauki poprzez samodzielne doświadczenia z wodą, powietrzem, światłem i dźwiękiem. Odwiedzili Teatr Wysokich Napięć. Na koniec z dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego podziwiali panoramę Warszawy i spacerowali po ogrodzie. Był też czas na zabawy integracyjne, pamiątki i lody.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

23.05.2023 21:17
      Dzieci w klasie 1A_SP 20 maja 2023  obchodziły, ustanowiony przez ONZ, Światowy Dzień Pszczół, którego celem jest podkreślenie ogromnej roli pszczół w naszym życiu oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia cywilizacyjne dla tych owadów i objęcie ich szczególną ochroną.

• LEKCJA W BIBLIOTECE

23.05.2023 21:10
      18 maja 2023 uczniowie klasy 1A_SP uczestniczyli w lekcji "Dawniej i dziś" w Bibliotece Publicznej nr 40 w Warszawie. W czasie zajęć z ogromnym zainteresowaniem poznawali różne przedmioty codziennego użytku i ich historię, jak się zmieniały na przestrzeni lat a nawet wieków.

• KAPSUŁA CZASU 378

23.05.2023 21:03
      W dniu 18 maja 2023 w Szkole Podstawowej nr 378 im. Jana Paderewskiego odbyło się ogłoszenie wyników Dzielnicowego Konkursu Literackiego i Plastycznego pt. „Kapsuła czasu – podziel się swoją wizją przyszłości”.
      W konkursie literackim :
      II miejsce zajęła – Zuzanna Leszczyńska z klasy 5a
      III miejsce zajęła – Zuzanna Karolak z klasy 5a
      W konkursie plastycznym:
      III miejsce zajęła – Natalia Burcon z klasy 4c
      Po rozdaniu nagród prace laureatów zostały włożone do „Kapsuły Czasu” i komisyjnie zakopane na boisku szkolnym.

• PIĄTOKLASIŚCI W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

18.05.2023 23:04
      16 maja 2023 uczniowie klas piątych razem ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Ten piękny zespół pałacowo - parkowy poznawali z przewodnikiem. Uczniowie zwiedzili m.in. Pałac na Wyspie oraz Teatr na Wodzie. Po spacerze grupa udała się na "Niewidzialną Wystawę", aby przekonać się, jak na co dzień funkcjonują osoby niewidome. Doświadczenie to dostarczyło uczestnikom niecodziennych wrażeń.
    • ZOSTANĘ ARCHEOLOGIEM

14.05.2023 08:42
      9 maja uczniowie klasy 1B_SP uczestniczyli w warsztatach archeologicznych "Z wizytą na wykopaliskach". Wzięli udział w wykopaliskach, a wykopany artefakt badali różnymi przyrządami. Potem sklejały w całość połamane repliki zabytkowej ceramiki.
    • MŁODZI ARCHEOLODZY

09.05.2023 20:07

8 maja 2023 klasa 3b_SP wzięła udział w zajęciach archeologicznych ,,Z wizytą na wykopaliskach". Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się archeologia i na czym polega praca archeologa. Wykorzystując płonący model zobaczyły, jak archeolodzy określają wiek wykopanych przez siebie zabytków. Każdy uczestnik wykopywał artefakty przy użyciu profesjonalnych narzędzi, a wykopany przez siebie przedmiot opisywał na specjalnej karcie. Na koniec zajęć, w grupach uczniowie sklejali potłuczone naczynia i poznawali techniki konserwacji starożytnych przedmiotów.

• Konkursu „Orzeł Targówka 2020”

• 24 czerwca 2020 roku odbyła się gala Konkursu „Orzeł Targówka”.  Jest to konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z Targówka. Laureatami zostają młodzi ludzie, osiągający najlepsze wyniki w nauce. W tym roku gala konkursu, odbyła się w formule transmisji online. Laureatka ze Szkoły Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów „Orłów Targówka 2020” została Kinga Gzocha uczennica klasy 8.

• Fotorelacja -zdalne nauczanie (11 marca - 26 czerwca 2020)